English / فارسی
 
   
 
  

  گزارش خبری سفر ریاست موسسه علوم باغبانی به شهرستان رفسنجان وپژوهشکده پسته  تاریخ: 22/8/1398


 

بعد از تغییرات در صدر ریاست موسسه علوم باغبانی و رفتن آقای دکتر حسنی ریاست قبل و آمدن دکتر حاجی وند در مسند جدیدایشان برای آشنایی بیشتر و بهتر با محیط و مجموعه کارکنان پژوهشکده ها سفرهای کاری خودرا آغاز کردند در این زمینه نوبت پژوهشکده پسته در مورخه 12 آبان ماه 1398 بود که ایشان با حوصله تمام ابتدا ضمن بازدید از کلیه آزمایشگاهها و گلخانه های تحقیقاتی اعضای هیئت علمی پژوهشکده پسته با دقت تمام به حرفهای محققین گوش و در زمینه های مختلف سوالات خودرا مطرح و رهنمودها و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

بعد از اتمام بازدید که از آزمایشگاههای حشره شناشی ،بیماریهای گیاهی ،صنایع تبدیلی ،باغبانی و آزمایشگاه خاک ،آب و برگ انجام شد ساعت 9 و سی دقیقه در سالن کنفرانس پژوهشکده پسته و در جمع همکاران حاضر شدند.

لازم به ذکر است بازدید آزمایشگاهها 2وسی دقیقه به طول انجامید .

جلسه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز و پس از آن سرود ملی کشورمان پخش گردیددر ابتدای شروع جلسه ریاست پژوهشکده پسته آقای دکتر علی اسماعیل پور باسلام و صبح بخیر به همکاران حضور آقای دمتر حاجی وند را خیر مقدم گفتند و از حضورایشان در جمع کارکنان پژوهشکده ابراز رضایت و خشنودی کردند.

سپس آقای دکتر حاجی وند با سلام و ابراز خوشحالی از حضورشان در پژوهشکده پسته ابتدا در ارتباط با سیاست های کلی موسسه علوم باغبانی و توقعشان در جهت پیشبرد این اهداف از محققینو اعضای هیئت علمی تقاضای همراهی و تلاش مضاعف کردند.

ایشان با توجه به امکانات پژوهشکده و وجود ایستگاههای مختلف پسته که زیر مجموعه پژوهشکده پسته هستند توقع تلاش بیشتر در مدیریت بهتر این ایستگاهها وتولید محصول بیشتر و در نتیجه تولید درآمد بیشتر برای موسسه و پژوهشکده پسته را جهت رفع نیاز مالی آن خواستار شدند.

لازم به ذکر است با توجه به اینکه آقای دکتر حاجی وند در سمت قبلیشان که مسئولیت ایستگاه پسته قزوین بوده است اطلاعات به روز و در خوری در زمینه پسته و تولید آن داشتند و همین امر باعث شده بود تا نظرات و پیشنهادات پخته و ذیقیمتی در باره تولید این محصول استراتژیک و ارزآور داشته باشند.

آقای دکتر شکرالله حاجی وند ریاست موسسه تحقیقات علوم باغبانی بعد از بیان صحبت های اولیه از همکاران در رده های مختلف علمی خواستند تا ضمن معرفی خود زمینه کاری و فعالیت علمی خودرا بیان و اگردر زمینه انجام آن با مشکل یا معضلی روبرو هستند به بیان آن بپردازند .

همکاران نیز ضمن معرفی خود خواسته های خودرا از موسه علوم باغبانی و شخص آقای رئیس موسسه علوم باغبانی بیان کردند که مشارالیه با دقت و حوصله تمام به آنها گوش و یاداشت برداری کردند.

در پایان نیز ایشان ضمن پاسخگویی به درخواست های کارکنان و پژوهشگران به تفصیل به خواسته های آنان پاسخ لازم را دادند و بیشترین صحبت آقای دکتر حاجی وند پاسخگویی سریع و به موقع کارکنان موسسه علوم باغبانی را از جمله اقدامات دوران ریاست خود در موسسه علوم باغبانی دانستند و از همه همکارانی که در زمینه ارتقا و گرفتن امتیازات لازمه در قبل از ریاست ایشان مشکل داشتند خواستند تا در اسرع وقت پیگیر درخواستشان باشند چرا که سیاست کاری ایشان انجام سریع درخواست های همکاران بوده و خواهد بود.

بعد از این جلسه پرسش و پاسخ که نزدیک به 3 ساعت به طول انجامید ایشان به اتفاق ریاست پژوهشکده پسته و مسئول ایستگاههای تحقیقاتی پژوهشکده در رفسنجان و کرمان برای بازدید و سرکشی از آنها راهی ایستگاه

ناصریه و ایستگاه کرمان شدندو در این مورد وبویژه کلکسیونهای ایستگاههای تحقیقاتی نظرشان بر کم کردن سطح زیر کشت کلکسونها و تغییر پیوند آنها برای برداشت اقتصادی تر پسته بود که قرار بر همین شد تا در مدیریت و بهره برداری از کلکسیونها چاره اندیشی شود.

در این سفر کاری آقای دکتر حاجی وند یک روز کامل و تام و تمام کاری را سپری نمودند

 
     
         
   
     
         

 

 
     

                   

               مرورگر پیشنهادی Mozilla Firefox                 
         
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه تحقیقات پسته کشور می باشد .          
  pri.ir All right reserved
طراحی و پشتیبانی : Noujan.net