English / فارسی
 
   
 
  

  جلسه کارگروه ناظرین گیاهپزشکی جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان با اعضای هیئت علمی پژوهشکده پسته  تاریخ: 8/12/1396


 

با شروع بهار و سبز شدن درختان پسته آفات نیز از این قافله عقب نخواهند ماند لذا پا به پا ی درختان  تکثیر و خسارت خود را به باغ و باغدار وارد می کنند این جلسه توجیهی برای همکاری بیشتر بین جهاد و پژوهشکده و ایجاد شبکه مراقبت از محصول و اینکه به موقع بتوانیم دستورات لازم را برای مقابله باغداران صادر و در اختیار کشاورزان و باغداران پسته قرار دهیم .

در ابتدا ی این جلسه مهندس رضایی رئیس جهاد کشاورزی با بیان اینکه امثال سال OFF پسته است از ناظرین خواستند تا دقت بیشتری برای مبارزه انجام شود چون میزان محصول کمتر است خسارتی که به چشم کشاورز می آید بیشتر خواهد بود.

در ادامه دکتر بصیرت عضو هیئت علمی پژوهشکده پسته اطلاعیه های شبکه مراقبت را بر دو نوع دانستند:1- اطلاعیه های عمومی یا کلی 2- اطلاعیه های منطقه ای .

ایشان افزودند اطلاعات عمومی مبارزه با آفات را یا با چه نوع سمی برای کل کشور و باغداران میتوان مخابره کرد اما اطلاعیه های منطقه ای منوط به زمان خاص مبارزه در هر منطقه و و با توجه به داده های هواشناسی همان منطقه باید به صورت نقطه ای اطلاع رسانی شود .

در پایان مسئولین گیاهپزشکی شهرستان رفسنجان نقطه نظرات خود را اعلام داشتند.و راهکارهایی برای اطلاع رسانی بهتر به باغداران پیشنهاد دادند.

 
     
         
   
     
         

 

 
     

                   

               مرورگر پیشنهادی Mozilla Firefox                 
         
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه تحقیقات پسته کشور می باشد .          
  pri.ir All right reserved
طراحی و پشتیبانی : Noujan.net