English / فارسی
 
   
 
  

  بازدید دانشجویان دانشگاه ولیعصر رفسنجان از پژوهشکده پسته  تاریخ: 6/12/1396


 

امروز ششم اسفند ماه 96 تعدادی از دانشجویان گیاهپزشکی دانشگاه ولیعصر رفسنجان درپژوهشکده پسته ،گروه مدیریت تولید و فن آوری حضور یافتند .در این بازدید ابتدا ریاست گروه آقای دکتر محمد مرادی ضمن خیر مقدم به دانشجویان آنها را به آزمایشگاههای بیماری شناسی گیاهی و اطاق کشت این گروه هدایت و در زمینه کارهایی که در این مجموعه انجام می شود، توضیحاتی بیان کردند.

در ادامه دکتر امیر حسین محمدی محقق و عضو هیئت علمی پژوهشکده که بیماریهای پسته زمینه کاری ایشان است به تفصیل در مورد بیماریهای مختلف پسته به بیان موضوع پرداختند.

ایشان ضمن اینکه پسته را جزو یکی از پر بیماری ترین درختان ایران دانستند به این نکته نیز اشاره کردند که مبارزه با بیماریهای پسته بسیار دشوار و تا حدودی غیر قابل انجام است و همان راهکار پیشگیری بهتر از درمان را، بهترین توصیه برشمردند.

در این بین به بیماریهای پوسیدگی طوقه و ریشه پسته(گموز)،بیماری آرمیلاریایی پسته،بیماری سرخشکیدگی درختان پسته که جزو معضلات کنونی باغات پسته شده است،بیماری ورتیسیلیوم و همینطور به نماتدهای موجود در باغات پسته که از همه مهمتر نماتد مولد غده یا ملدوژاین اشاره کردند.

در پایان دانشجویان در زمینه های مختلف بیماریها سوالات خود را مطرح و پاسخ مورد نیاز را دریافت کردند .

دکتر محمدی نیز ضمن پاسخگویی کامل به سوالات برای پیشرفت تحصیلی دانشجویان آرزوی توفیق کردند.

 
     
         
   
     
         

 

 
     

                   

               مرورگر پیشنهادی Mozilla Firefox                 
         
کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه تحقیقات پسته کشور می باشد .          
  pri.ir All right reserved
طراحی و پشتیبانی : Noujan.net